Invertorová zváračka RTSIT0003, 355A | RED TECHNIC
Kód: RTSIT0003Podrobný popis
Technické dáta
- Spôsob zvárania: TIG-LIFT / MMA / MMA-PULSE
- Napájanie: 230 V / 50 Hz
- Príkon: 8,6 kVA [TIG]; 11,8 kVA [MMA]
- Rozsah zváracieho prúdu pre MMA: 20 - 355 A
- Rozsah zváracieho prúdu pre TIG: 15 - 355 A
- Zvárací prúd, 100% pracovný cyklus: 255 A
- Zvárací prúd, pracovný cyklus 60%: 355 A
- Menovitý pracovný cyklus: 60 %
- Priemer drôtu elektródy: 1,6 - 4 mm
- Trieda izolácie: F
- Stupeň krytia: IP21S
- Dĺžka napájacieho kábla: 170 cm
- Čistá hmotnosť zariadenia: 4,1 kg
Model RTSIT0003 je invertorový zvárací stroj, ktorého konštrukcia je založená na účinných IGBT tranzistoroch. Je vybavený prehľadným LCD displejom zobrazujúcim aktuálny zvárací prúd nastavený pomocou tlačidiel.
Zváračka je vybavená ventilátorom, ktorý chladí elektronické obvody a ďalšie komponenty, ako aj tepelným senzorom, ktorý chráni zariadenie pred prehriatím.
Nastavte obsah
- Zvárač
- Veľký kábel (207 cm)
- Zvárací kábel (210 cm) / priemer zástrčky 13mm 35-50
- Zváračská maska
- Kladivo so štetcom
- Závesný popruh
- Originál balenie
- Návod na použitie v poľskom a anglickom jazyku
Okrem toho:
- Profesionálna zváračská kukla ( PM-APS-600TC )
- Magnetický štvorec do 11,5 kg ( PM-SKM-11,5 )
- Zváracie rukavice z jahňacej kože
- 10 kusov rutilových elektród
Vlastnosti zariadenia RTSIT0003
Zabudované 3 manuálne nastaviteľné funkcie pre uľahčenie práce:
HOT START (0-10), bežne známy ako horúci štart, umožňuje dočasné zvýšenie zváracieho prúdu nad hodnotu nastavenú zváračom. HOT START funguje pri zapálení oblúka a má zabrániť prilepeniu elektródy k materiálu. Je to skvelý pomocník pri zapaľovaní elektródy.
ANTI STICK odreže/minimalizuje zváracie napätie a prúd v prípade skratu medzi elektródou a zváraným materiálom. ANTI STICK umožňuje zváračovi ľahšie odstrániť elektródu.
ARC FORCE (0-10) stabilizuje oblúk bez ohľadu na jeho dĺžku. Zníženie funkčných hodnôt má za následok mäkký oblúk a menšiu hĺbku prieniku, zatiaľ čo zvýšenie funkčných hodnôt má za následok hlbší prienik a možnosť zvárania krátkym oblúkom. Pri najvyššej hodnote pre funkciu ARC FORCE je možné elektródu vtlačiť do bazéna roztaveného kovu a prepáliť materiál.Tento model má automatickú reguláciu ARC FORCE.
VRD (ON/OFF) je systém znižovania napätia, ktorého úlohou je vypnúť napájanie v priebehu niekoľkých milisekúnd po dokončení zvárania. Táto funkcia je tiež zodpovedná za zníženie napätia na obalenej elektróde na bezpečnú úroveň. Funkcia VRD zapína a vypína zváracie napájanie, keď elektrický odpor medzi elektródou a obrobkom meraný počas prevádzky dosiahne primeranú úroveň. Keď zariadenie nefunguje, VRD automaticky zníži napätie sekundárneho okruhu medzi zváracími hrotmi zo 105 V na 14-24 V (trvá to niekoľko milisekúnd).
DIAMETER - indikátor odporúčaného priemeru elektródy pri nastavovaní zváracieho prúdu.
Kompaktný a minimalistický dizajn
Prístroj zvára prúdom od 20 do 355A a umožňuje zváranie elektródou s priemerom 1,6mm až 4mm. IGBT tranzistor kombinuje výhody dvoch typov tranzistorov: jednoduchosť ovládania tranzistorov s efektom poľa a vysoké prierazné napätie a rýchlosť spínania bipolárnych tranzistorov. Zváranie s 1,6 mm elektródou je teraz možné pri použití poistky s časovým oneskorením triedy C 16A. Prevádzka pri maximálnom prúde 355A vyžaduje ochranu minimálne 20A. Zváračka váži iba 4,1 kg , vďaka čomu je veľmi praktická a ľahko sa prenáša. Zváračka má štandardné EURO medené prípojky pre zváracie káble. Vďaka použitiu normy EURO si ľahko vyberiete ďalšie náhradné zváracie káble. Vďaka použitiu veľkého ventilátora v malom puzdre zváračky sa zvýšil prietok vzduchu, čím sa znížila teplota tranzistorov. Účinnosť zariadenia je až 60%.
Rôzne spôsoby dopravy
Pevná plastová rukoväť umožňuje jednoduchý a veľmi šikovný pohyb zváračky vďaka dobrému vyváženiu ťažiska. Súprava navyše obsahuje popruh na zavesenie zariadenia napríklad na rameno, čo výrazne zlepšuje mobilné zváranie napríklad vo výškach.
Intuitívne a mimoriadne jednoduché ovládanie
Zváračka je vybavená jedným tlačidlom, ktoré zároveň slúži ako gombík. Všetky parametre na displeji sú dobre označené. Funkcia sa volí krátkymi stlačeniami, ktoré sú presne označené šípkami zvýrazňujúcimi úpravu daného parametra. Na displeji sa zobrazujú aj jednotky parametrov ako zvárací prúd, percento hodnoty alebo frekvencia pre rýchlejšie a intuitívnejšie ovládanie zváracích funkcií. Ak chcete zmeniť metódu zvárania, jednoducho podržte nastavovacie tlačidlo na 10 sekúnd a potom pomocou gombíka prepnite požadovanú metódu zvárania. Úpravou zváracieho prúdu sa automaticky upraví parameter priemeru elektródy, ktorý navrhne optimálnu hrúbku elektródy pre hodnotu zváracieho prúdu.
MMA zváranie
Oblúkové zváranie obalenou elektródou sa nazýva aj metóda MMA (Manual Arc Welding) a je najstaršou a najuniverzálnejšou metódou oblúkového zvárania. Metóda MMA využíva obalenú elektródu, ktorá pozostáva z kovového jadra pokrytého stlačeným povlakom. Medzi koncom elektródy a zváraným materiálom vzniká elektrický oblúk. Oblúk sa zapáli dotykom dotykom konca elektródy na zváraný materiál. Elektróda sa roztaví a kvapky roztaveného kovu elektródy sa prenesú cez oblúk do roztaveného kúpeľa zváraného kovu, pričom po ochladení vytvoria zvar. Zvárač posúva elektródu pri jej tavení k zváranému predmetu tak, aby udržal konštantnú dĺžku oblúka a zároveň posúva jej taviaci koniec pozdĺž zváracej línie. Povlak taviacej sa elektródy uvoľňuje plyny, ktoré chránia tekutý kov pred vplyvom atmosféry a následne tuhne a vytvára na povrchu bazéna trosku, ktorá chráni tuhnúci zvarový kov proti vplyvom prostredia. Po oddialení elektródy od obrobku sa elektrický oblúk zastaví a proces zvárania sa preruší. Po položení jednej guľôčky treba trosku mechanicky odstrániť. Základný rozdiel oproti iným metódam zvárania je v tom, že pri metóde MMA sa elektróda skracuje. Pri metóde TIG zostáva dĺžka elektródy nezmenená a vzdialenosť medzi rukoväťou a zváraným prvkom je konštantná. Pri metóde MMA, aby sa udržala konštantná vzdialenosť medzi elektródou a zvarovým kúpeľom, musí byť držiak elektródy neustále posúvaný smerom k zváranému prvku, čo znamená, že zručnosti zvárača zohrávajú osobitnú úlohu.
MMA PULZNÉ zváranie
Ide o modernú vychytávku invertorových zváracích strojov, ktorá je určená aj na vytvorenie vysokokvalitného zvaru, najmä pri zváraní nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tejto metóde je zafarbenie obmedzené a materiál sa v mieste zvárania neprehrieva.
TIG zváranie
TIG zváranie je metóda, ktorá umožňuje získať zvary najvyššej kvality. Zvárací oblúk žiari medzi vysokoteplotne odolnou, netaviteľnou volfrámovou elektródou a obrobkom. Inertný plyn, ktorý dáva metóde názov, vytvára atmosféru bez kyslíka a zabraňuje chemickým reakciám v kvapalnom zvarovom kúpeli. Výsledkom sú hladké, rovnomerné spoje bez pórov. Viazadlo sa podáva ručne alebo z podávača drôtu. TIG zváranie je možné pre všetky zvárateľné kovy. Najväčšou oblasťou použitia sú nehrdzavejúce ocele a neželezné kovy, ako je hliník, meď a mosadz. TIG sa primárne používa na vytvorenie koreňového prechodu zvaru, pretože zvary sú čisté a bez pórov, a preto dobre odolávajú dynamickému zaťaženiu.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.